Aktualności

Punkt bezpłatnych porad prawnych - KOMUNIKAT

 

Komunikat

 

o zmianach w działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej
na terenie powiatu poznańskiego

 W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) oraz zgodnie z § 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 491) informujemy, co następuje.

 

w terminie od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje możliwość skorzystania z osobistej wizyty w nieodpłatnych punktach pomocy prawnej.
Wszystkie umówione wcześniej wizyty zostają odwołane
.

 

W tym okresie można korzystać z porad nieodpłatnej pomocy prawnej w sposób zdalny, wyłącznie drogą środków komunikacji na odległość tj. za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej.

 

W celu skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej należy:

 

 

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionejbrakiem dostępu do Internetu można złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej wraz z oświadczeniem - ustnie przez telefon

 

Pracownikowi Starostwa Powiatowego w Poznaniu należy podać: imię, nazwisko, adres, numer PESEL (w przypadku braku numeru PESEL - numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość), przyczynę odstąpienia od pisemnej formy oświadczenia.

 

Anonimową opinię o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej można przekazać:

 

pod numerem telefonu: 61 8410 797 ;

 

na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lub listownie na adres:

 

Starostwo Powiatowe w Poznaniu

 

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia
ul. Słowackiego 8
60-823 Poznań

 

 Wzór wniosku o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość do pobrania po kliknięciu "czytaj więcej".